Showroom / po-pá 10:30—17:30
Kamenická 25, Praha 7 / kontakt

Nekonečný příběh – výstava NZM

Výstava Nekonečný příběh, odkaz Mendela v zemědělství, prezentuje Mendelovy objevy v oblastech úzce spjatých se zemědělstvím, včetně v historii proběhlých vědeckých omylů.

 

Voala, grafické studio, se věnuje i realizacím velkých výstavních projektů. „Letos jsme vyhráli soutěž na výstavu k  200. výročí narození Gregora Johanna Mendela pro Národní zemědělské muzeum v Praze. Náš kreativní tým navrhl grafické řešení a s ilustrátorem A. Klyukovem jsme dali dohromady odlehčené ilustrační momenty. Genetika nemusí být nuda, jak by se na první pohled mohlo zdát. Produkovali jsme tištěný látkový voál ve výstavě, který nese námi navrženou grafiku a časovou osu. Je to hlavní prvek výstavy. Jeho délka 180 metrů krát 3 metry výšky je už parametr, který vzbuzuje tiskařský a instalační respekt. Architekty výstavy je studio Kolmo, které celou expozici uzavřelo do černých podlah, stěn i stropu. Při vstupu do expozice jste uprostřed snového světa, tvořeného nasvětleným voálem a dalšími výstavními prvky. Nyní se připravuje katalog výstavy a jsme rádi, že celý projekt vzniká uceleně a koncepčně

 

Grafický tým VOALA
(MgA. Blanka Kulišťáková, MgA. Kateřina Puncmannová, BcA. Aleks Hue, MgA. Lucie Doubravská a další)
Ilustrace: Alexey Klyuykov a VOALA
Zadavatel: Národní zemědělské muzeum Praha
Architekti: Loom on the Moon s. r. o.
Produkce tištěné části: VOALA grafické studio
(Ing. Pavel Kulišťák)
Stavba: BENT, s. r. o.
Realizace: 2022

 

Záštitu nad výstavou Nekonečný příběh, odkaz Mendela v zemědělství, poskytli ministr zemědělství Zdeněk Nekula a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
Výstava probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury.


© copyright VOALA graphic design and bookbinding